Z RZYMU NA ELBĘ

PRZEPRASZAMY BRAK WOLNYCH MIEJSC!

TERMIN: 17-24.10.2015

CENA: 2200 zł

(800 zł zaliczki, 1400 zł do 15.09.2015)

Obowiązuje kaucja za wyposażenie jachtu w wysokości 50 euro/os.

Artur Michalczewski, Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl       tel. +48 889 267 032

GWARANTUJEMY:

  • przelot samolotem na trasie Wrocław – Rzym i z powrotem
  • 6-cio dniowy rejs na trasie Rzym (Fiumicino) – Elba – Isola del Giglio – Civitavecchia – Rzym (Fiumicino) jachtem typu Vagabond 53

Vagabond 53 to nieco ponad 16-metrowy jacht, który na rejsy może zabrać 8 osób w trzech kabinach (2 x 2 os. + 1 x 4 os.), każda z własną toaletą i prysznicem. Jacht jest w pełni wyposażony. Ma dwa silniki. Powierzchnia żagli 150 metrów kwadratowych daje dobrą prędkość – przy korzystnym wietrze spokojnie żegluje z prędkością nawet 15 węzłów.

Oprócz walorów czysto żeglarskich, ma także pełne wyposażenie do wygodnego i bezstresowego pływania. Oddzielne kabiny, każda ze swoją łazienką, cztery prysznice oraz wanna – mini luksusik, który nie na każdym jachcie się zmieści. Kambuz z dwiema lodówkami, kuchenką gazową z piekarnikiem, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym oraz z pełną zastawą kuchenną i bieżącą, ciepłą i zimną wodą.

W przestronnym, jasnym salonie znajduje się wygodna kanapa i sprzęt grający –  radio CD ze wzmacniaczem Sony Xplod, sprzęt nawigacyjny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy m.in. gry i książki na każdą okazję. Jacht wyposażony jest w ponton.

  •  TRASA REJSU:

Rejs rozpoczniemy od zwiedzania Rzymu. Na jego temat napisano wiele grubych przewodników, a my nie będziemy ich tu kopiować. Do Rzymu po prostu trzeba jechać i już! 

Z Fiumicino pożeglujemy na Elbę. Większa część wyspy należy do Narodowego Parku Archipelagu Toskańskiego, który jest największym w Europie parkiem morskim. Elba jest piękna! Przez cały rok zielona (pokryta lasami) i błękitna (lazurowe morze i błękitne niebo). Będzie też okazja do podążenia śladami cesarza Napoleona i zwiedzenia zbudowanej specjalnie dla niego willi (Palazzina dei Mulini) otoczonej niewielkim ogrodem z widokiem na zatokę.

Kolejny punkt, do którego chcemy dopłynąć to Isola del Giglio. Słynie z uroczych zatoczek i pięknych plaż, a także wspaniałych zapachów, jako że jest w większości porośnięta lasem piniowym. Na szczycie znajduje się jedno z najładniejszych miasteczek na wyspie, otoczone zabytkowym murem. Można tam też zjeść lokalne specjały w uroczej knajpce której właścicielka pochodzi z Rosji i płynnie mówi po polsku. Największy rozgłos zyskała w styczniu 2012 roku, gdy u jej wybrzeży rozbił się luksusowy wycieczkowiec Costa Concordia.

Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy też Isola di Giannutri – wyspę w kształcie półksiężyca, która czaruje swym naturalnym pięknem – stromymi skałami, uroczymi zatoczkami i bezludnymi, kamienistymi plażami. Idealna do nurkowania, w pobliżu można także spotkać delfiny i żółwie morskie.

Civitavecchia to nowoczesny port zbudowany na miejscu wcześniejszych etruskich osad. Najciekawsze zabytki to Fort Michelangelo, którego górna część została zaprojektowana przez Michała Anioła, Katedra San Francesco d’Assisi, zbudowana przez franciszkanów w XVI wieku oraz stare rzymskie termy (działające do dziś) pięknie otoczone drzewkami figowymi.

Rejs zakończymy w Fiumicino.

  • wyżywienie: posiłki przygotowywane w jachtowym kambuzie
  • opłaty portowe i paliwo do silnika w cenie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! 


by with no comments yet.
Top