SALERNO, WULKANY I PALERMO

TERMIN: 24.09 – 02.10.2016

CENA: 2400 zł (800 zł zaliczki, 1600 zł do 24.08.2016)

Obowiązuje kaucja za wyposażenie jachtu w wysokości 50 euro/os.

Artur Michalczewski, Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl       tel. +48 889 267 032

GWARANTUJEMY:

  • przelot samolotem tam i z powrotem
  • 8-dniowy rejs na trasie Salerno – Wyspy Liparyjskie – Cefalu – Palermo jachtem typu Vagabond 53

Vagabond 53 to nieco ponad 16-metrowy jacht, który na rejsy może zabrać 8 osób w trzech kabinach (2 x 2 os. + 1 x 4 os.), każda z własną toaletą i prysznicem. Jacht jest w pełni wyposażony. Ma dwa silniki. Powierzchnia żagli 150 metrów kwadratowych daje dobrą prędkość – przy korzystnym wietrze spokojnie żegluje z prędkością nawet 15 węzłów.

Oprócz walorów czysto żeglarskich, ma także pełne wyposażenie do wygodnego i bezstresowego pływania. Oddzielne kabiny, każda ze swoją łazienką, cztery prysznice oraz wanna – mini luksusik, który nie na każdym jachcie się zmieści. Kambuz z dwiema lodówkami, kuchenką gazową z piekarnikiem, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym oraz z pełną zastawą kuchenną i bieżącą, ciepłą i zimną wodą.

W przestronnym, jasnym salonie znajduje się wygodna kanapa i sprzęt grający – radio CD ze wzmacniaczem, sprzęt nawigacyjny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy m.in. gry i książki na każdą okazję. Jacht wyposażony jest w ponton.

  • trasa rejsu:

1_mapa

Rejs zaczniemy w Salerno. W przeszłości powstał tu jeden z najstarszych na terenie Europy Zachodniej uniwersytetów epoki średniowiecza. Szkołą medyczna skupiała najwybitniejsze osobowości ówczesnego świata nauki. W szkole tej przetłumaczono wiele wybitnych dzieł pochodzących jeszcze z czasów antycznych oraz prace arabskich uczonych. W zabytkowej katedrze (ponoć najpiękniejszej w południowych Włoszech) znajduje się grób jednego z Apostołów – ewangelisty św. Mateusza.

2_Salerno

Następnie pożeglujemy na Volcano, czyli wyspę-wulkan, jedną z archipelagu Wysp Liparyjskich. Zobaczymy czynny krater oraz będziemy mogli wykąpać się w gorących (błotnych) źródłach. Dobrym pomysłem jest też wypożyczenie skutera/roweru/quada, żeby zwiedzić piękne małe wioski położone w górach… Znajdziemy też cichą zatoczkę by pooglądać podwodny świat Liparów. Dla amatorów nurkowania z akwalungiem istnieje możliwość zorganizowania tej przyjemności w jednej z baz nurkowych na miejscu. Archipelag Liparów to siedem większych wysp i kilkanaście mniejszych. Pożeglujemy jeszcze do największej z nich – Lipari, gdzie znajduje się malownicze miasteczko.

4_Lipary2

Stromboli to czynny wulkan i najbardziej na północ wysunięta wyspa archipelagu. Planujemy pożeglować dookoła niego, by zobaczyć wypływającą z krateru lawę. Najlepiej oglądać to zjawisko nocą.

3_Lipary1

Odwiedzimy historyczne miasteczko Cefalu. Miasteczko jest malowniczo położone u podnóża masywu górskiego La Rocca. Warto tu odwiedzić stare miasto, wśród wielu interesujących budowli znajdziemy między innymi katedrę, zbudowaną w XII wieku przez jednego z sycylijskich władców w podziękowaniu za szczęśliwe przetrwanie sztormu. Zdecydowanie polecamy też wycieczkę na samą górę La Rocca (ok. godzina marszu z centrum miasteczka). Widok z góry dosłownie zapiera dech w piersiach!

5_Cefalu1

6_Cefalu2

Rejs zakończymy w Palermo – stolicy Sycylii.

7_Palermo1

8_Palermo2

  • wyżywienie: posiłki przygotowywane w jachtowym kambuzie (w cenie)
  • opłaty portowe i paliwo do silnika (w cenie)

9

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


by
Top