Albania 2018 – Durres

Wyjazd z Wrocławia w sobotę 28.04.2018 z parkingu przy Parku Wodnym od strony ul. Ślężnej na wysokości Wzgórza Andersa o godz. 06.00

 

Termin: 28.04-06.05.2018

CENA: 1800 zł 

(800zł zaliczki, 1000zł do 28.03.2018)

 konto: Artur Michalczewski

Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl          tel. +48 889 267 032

Dzień 1:

Przejazd autobusem z Wrocławia (wczesna godzina poranna) przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji w rejon Splitu (nocleg w pensjonacie).

Dzień 2:

08.00 śniadanie.
Po śniadaniu przejazd do Dubrownika, zwiedzanie starego miasta.
DUBROWNIK to najbardziej znane miasto Chorwacji. Urzeka wspaniałą architekturą, wyjątkową atmosferą i malowniczością miejsc. Nazywane jest „Perłą Adriatyku”, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z niesłabnącą popularnością, każdego roku gości coraz więcej turystów.

Po zwiedzaniu Dubrownika przejazd przez Czarnogórę do Durres w Albanii.
Zakwaterowanie w hotelu Canal Grande.
HOTEL CANAL GRANDE to hotel położony przy samej plaży nad Morzem Śródziemnym w centrum Durres, który będzie bazą wyjazdową do zwiedzania Albanii.
Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami ze śniadaniem i obiadokolacją.

Dzień 3:

Zwiedzanie Durres.
Miasto o długiej i burzliwej historii, najstarsza grecka kolonia na wybrzeżu Albanii. Szczyci się amfiteatrem, termami i forum z czasów rzymskich, średniowiecznymi fortyfikacjami i zabytkami z czasów imperium osmańskiego ( 10zł.)

Dzień 4:

Zwiedzanie Tirany.
Największe miasto Albanii, siedziba rządu i prezydenta, nie jest wielką metropolią. Szerokie i przestronne bulwary w centrum, rozległe place i liczne skwery sprawiają, że zwiedzanie Tirany jest całkiem przyjemne.
W planie zwiedzania Wieża Zegarowa, Meczet Ethem Beja, Narodowe Muzeum Historyczne, Piramida Hodży, Wyjazd gondolą na Górę Dajti ( 25zł.)

Dzień 5:

Zwiedzanie Wlory I Apollonii.
Wlora to wielki port, nadmorski kurort i baza wypadowa na Riwierę Albańską. Dla Albańczyków stanowi symbol narodowej tożsamości – to we Wlorze w 1912 roku proklamowano niepodległość, tu także była pierwsza stolica nowego państwa. W planie zwiedzania Meczet Murada, plac z Pomnikiem Niepodległości, Wzgórze Kuzum Baba.
Apollonia założona przez Greków w VI w p.n.e. przez wieki pozostawała pod mułem rzeki Wjosa. Ruiny odkryto dopiero w 1916 roku ( 12zł.)

Dzień 6:

Zwiedzanie Berat.
To miasto-muzeum zwane miastem tysiąca okien. Należące do najstarszych w Albanii ośrodków, jest wyjątkowo atrakcyjne dla turystów. Zachowało się w nim wiele cerkwi, kościołów i meczetów z różnych okresów. Słynie również ze znakomitych win i świetnej lokalnej kuchni. W planie zwiedzania zamek,  Muzeum Etnograficzne, Muzeum Onufrego, Meczet Kawalerów, Ołowiany Meczet, dzielnica Gorica ( 15zł.)

Dzień 7:

Wyjazd z Durres w okolice Zagrzebia. Nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie 08.00
Wyjazd do zamku Riegersburg w Austrii.
W jednej z malowniczych dolin Styrii, nad niewielkim miasteczkiem o nazwie Riegersburg wznosi się na bazaltowej skale niedostępna warownia o tejże samej nazwie co i owe miasto. Zamek Riegersburg, historia którego liczy już ponad osiem wieków, stanowi jeden z największych i najpiękniejszych barokowych zamków znajdujących się w południowowschodniej Austrii ( wyjazd gondolą tam i z powrotem 6euro )

Dzień 9:

Powrót do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


by
Top