Grecja Południowe Wyspy Jońskie – Zakyntos

TERMIN: 26.08 – 02.09.2022

CENA: 2200 zł (1000 zł zaliczki, 1200 zł do 25.07.2022) + 150 euro (płatne na jachcie)

Obowiązuje kaucja za wyposażenie jachtu w wysokości 50 euro/os.

Artur Michalczewski, Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl tel. +48 889 267 032

GWARANTUJEMY:

  • 7-dniowy rejs na trasie Zakyntos – Kefalonia – Itaka – Zakyntos

Transport z Polski we własnym zakresie.

S/Y Mistral to 55 stopowy jacht, który na rejsy może zabrać 10 osób w pięciu kabinach. Każda kabina posiada własną umywalkę, toaletę i prysznic. Jacht typu Atlantic to bardzo komfortowa jednostka nadająca się idealnie do rejsów rodzinnych i do tak zwanego „jachtingu” – czyli przyjemnego spędzania czasu na jachcie.

Wyposażony w nowe żagle z najwyższej klasy materiału, który zapewnia im optymalny kształt żagla przez czas eksploatacji. Na pokładzie znajduje się silnik stacjonarny generujący ponad 100 koni mechanicznych. Mistral posiada również generator prądu zapewniający możliwość ładowania akumulatorów w miejscach odległych od źródeł zasilania oraz panele ładujące akumulatory energią słońca.

Jacht posiada autopilota, rolowane foki. Cały osprzęt jachtu jest doskonałej marki Harken, Spinlock.

Przeznaczenie jachtu to komfortowa żegluga i wygodne bytowanie. Pięć osobnych kabin zapewnia wygodę i prywatność. Obszerna mesa daje wygodę przebywania w środku jachtu. Kokpit zacieniony, ze stołem daje możliwość   komfortowego przebywania na pokładzie oraz konsumpcji posiłków w niepowtarzalnych warunkach. Jacht posiada drewniany pokład – jest to super opcja dająca wygodę przemieszczania się po jachcie na boso lub w żeglarskim obuwiu.

W przestronnym, salonie znajduje się funkcjonalna kanapa i sprzęt grający –  radio CD,mp3, sprzęt nawigacyjny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy m.in. gry i książki na każdą okazję.

 

  • wyżywienie: śniadanie w porcie na jachcie.
  • opłaty portowe i paliwo do silnika (w cenie)

zagle_2022_grecja_1

zagle_2022_grecja_2

zagle_2022_grecja_3

zagle_2022_grecja_4
zagle_2022_grecja_5

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

INFORMACJE PRZED PODRÓŻĄ

 

CO ZABRAĆ NA REJS?

– COŚ CIEPŁEGO: bluza, polar, softshell, odzież termoaktywna, na rejsy wiosenne i jesienne także czapka.

– SZTORMIAK: Nie musi być superprofesjonalny oceaniczny, ale warto mieć przeciwdeszczową, w miarę ciepłą kurtkę. Nawet taki zwykły gumowy sztormiak ze sklepu wędkarskiego dobrze się sprawdzi. Warto zabrać i kurtkę i spodnie! (wieczorami i w nocy na jachcie osiada wilgoć i jest nieprzyjemnie zimno).

– krótkie spodenki, koszulki, spodnie dresowe, ubrania wyjściowe na miasto, bielizna, skarpetki, piżama

– strój kąpielowy, maska z rurką lub okularki pływackie

– OCHRONA PRZED SŁOŃCEM: czapka/ kapelusz/ chustka – co kto woli. Krem do opalania (odradzamy olejki – niestety zostawiają bardzo trudne do usunięcia tłuste plamy na siedziskach), okulary przeciwsłoneczne (warto zabezpieczyć sznureczkiem, żeby nie utonęły)

– BUTY: klapki/ sandały, trampki/ adidasy, piankowe buty plażowe, NA MIĘKKIEJ, NIEBRUDZĄCEJ PODESZWIE!!

– RĘCZNIK I KOSMETYKI, dobrze sprawdzają się też mokre chusteczki dla niemowląt

– LEKI: na jachcie jest podstawowy zestaw leków i środków opatrunkowych, wszelkie dodatkowe środki należy zabrać ze sobą – najlepiej z zapasem!
Wszystko pakujemy z umiarem i rozsądkiem, mając na uwadze ilość dni rejsu oraz ograniczenie przestrzeni na jachcie. Bardzo prosimy nie zabierać wielkich kanciastych waliz na kółkach, naprawdę nie ma potem gdzie ich schować!

 

CHOROBA MORSKA
Wiele osób się jej boi, zwłaszcza gdy wyruszają na morze po raz pierwszy. Wielu nowicjuszy jest straszonych opowieściami o niej przez bardziej doświadczonych kolegów. Co tak naprawdę powinniśmy wiedzieć?
Jest to naturalna reakcja organizmu na zmienione warunki. Nasz błędnik jest przyzwyczajony do utrzymywania równowagi i kierowania naszymi ruchami na stałym lądzie. W ciągłym rozkołysie na fali narząd równowagi trochę się gubi, musi przyzwyczaić się do pracy w innych niż naturalne okolicznościach. Najczęściej trwa to jeden – dwa dni, a potem można już spokojnie cieszyć się żeglugą.
Objawy: złe samopoczucie, pocenie się, mdłości, ślinotok, ziewanie, senność, bladość, osłabienie, zawroty i bóle głowy, wymioty
Jeżeli podejrzewamy, że może nas dopaść choroba morska, warto pamiętać, żeby nie siedzieć zbyt długo pod pokładem, zwłaszcza przez pierwsze kilka godzin rejsu. Omijać kuchnię! Unikać pozycji wyprostowanej! Mieć ze sobą na wszelki wypadek worek! Jeśli zdecydujemy sie położyć do koi, to zostawić jak najwięcej rzeczy na zewnątrz, a w środku jak najszybciej się położyć.

Doświadczeni żeglarze twierdzą, że na chorobę morską najlepsza jest praca. Faktycznie – skupienie na czymś uwagi pomaga odwrócić myśli od własnego żołądka. Nie zagwarantuje, że nie będziemy wymiotować – ale nie będziemy „umierać” pomiędzy kolejnymi atakami. Można także uciec się do farmakologii. BARDZO PROSIMY NIE JEŚĆ AVIOMARINU!! Nie zawsze hamuje mdłości – a zawsze powoduje otępienie i senność. Polecamy preparaty mniej obciążające głowę np. Avioplant (z imbiru), Locomotiv (ziołowy) czy Cocculine (lek homeopatyczny). Są też różne plastry na pępek, opaski na nadgarstek – najlepiej spytać w aptece.


by
Top