POWIEW ORIENTU

Informacje przed podróżą:

Wylot samolotu z Krakowa o godz. 18.40, powrót w sobotę o 18.15. 

Na lotnisko należy zgłosić się 2 godz. przed odlotem. 

Na rejs należy obowiązkowo zabrać:

  • śpiwór z małą poduszką, prześcieradło
  • ciepłe ubrania
  • lekki sztormiak (ewentualnie kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe) i kalosze
  • obuwie do chodzenia po jachcie (nie mogą mieć czarnej, brudzącej podeszwy) 

Bagaż rejsowy nie może przekraczać wagi 15 kg. 

Bagaż podręczny: dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm

Do zobaczenia na lotnisku!

 PRZEPRASZAMY BRAK WOLNYCH MIEJSC!

TERMIN: 12-19.10.2013

CENA: 2100 zł

(700 zł zaliczki, 1400 zł do 19.09.2013)

Obowiązuje kaucja za wyposażenie jachtu w wysokości 50 euro/os.

Artur Michalczewski, Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl       tel. +48 889 267 032

GWARANTUJEMY:

  • przelot samolotem na trasie Kraków – Trapani i z powrotem

  • 6-cio dniowy rejs na trasie Trapani – Tunis – Pantelleria – Trapani jachtem typu Vagabond 53

Vagabond 53 to nieco ponad 16-metrowy jacht, który na rejsy może zabrać 8 osób w trzech kabinach (2 x 2 os. + 1 x 4 os.), każda z własną toaletą i prysznicem. Jacht jest w pełni wyposażony. Ma dwa silniki. Powierzchnia żagli 150 metrów kwadratowych daje dobrą prędkość – przy korzystnym wietrze spokojnie żegluje z prędkością nawet 15 węzłów.

Oprócz walorów czysto żeglarskich, ma także pełne wyposażenie do wygodnego i bezstresowego pływania. Oddzielne kabiny, każda ze swoją łazienką, cztery prysznice oraz wanna – mini luksusik, który nie na każdym jachcie się zmieści. Kambuz z dwiema lodówkami, kuchenką gazową z piekarnikiem, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym oraz z pełną zastawą kuchenną i bieżącą, ciepłą i zimną wodą.

W przestronnym, jasnym salonie znajduje się wygodna kanapa i sprzęt grający –  radio CD ze wzmacniaczem Sony Xplod, sprzęt nawigacyjny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy m.in. gry i książki na każdą okazję. Jacht wyposażony jest w ponton.

  • wycieczki krajoznawcze w portach

Egzotyczne klimaty – i to jakie! To czeka na nas podczas tego rejsu. Zaczynamy na Sycylii w Trapani – mieście bogatym w znaczące zabytki architektoniczne. Będziecie mogli wjechać na górę Erice, na szczycie której znajduje się świetnie zachowane średniowieczne miasteczko. Z góry rozciąga się niesamowity widok na miasto i okolicę – zatokę i archipelag egadzki. Wyspy te odwiedzimy przynajmniej na chwilkę, by zatrzymać się w jednej z zatoczek i zażyć kąpieli.

Następnie dziób naszego jachtu skierujemy na południe w stronę Sidi-bou-Said. Port ten jest w przewodnikach opisywany jako najbardziej urokliwy i piękny ze wszystkich portów Tunezji. Z mariny możecie pojechać na zwiedzanie Tunisu i ruin starożytnej Kartageny. Warto obejrzeć też stare miasto – medinę z ponad 1000-letnią tradycją oraz zaopatrzyc się w świeże owoce i ryby na lokalnym bazarze.

Później skierujemy dziób w stronę wyspy Pantelleria.  Z powodu wulkanicznych krajobrazów nazywana jest ona „Czarną Perłą Morza Śródziemnego”. To popularne miejsce turystyczne, słynące z pięknych miejsc do nurkowania oraz lokalnego wina.

Rejs zakończymy w Trapani.

  • wyżywienie: posiłki przygotowywane w jachtowym kambuzie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


by with no comments yet.
Top