praga

WINTEREVENTS przedstawia propozycję wyjazdu firmowego – Zamki Wokół Pragi

 

Zakończyłeś sezon narciarski ?

Szkoła Narciarska Winterevents serdecznie zaprasza na wycieczkę historyczną szlakiem dawnych władców Czech. Pokażemy Wam zamki obronne pierwszej dynastii czeskiej Przemyślidów i pałace Habsburgów. Gwarantujemy atrakcyjne spędzenie czasu w przytulnym hotelu pośród smaków kuchni czeskiej.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1

Wyjazd autokarem z Wrocławia do Konopiste, zwiedzanie zamku oraz rozległego parku angielskiego.
Stojący na wysokim wzgórzu, w pięknym parku nad jeziorem, ZAMEK KONOPIŠTĚ należy do najczęściej odwiedzanych w Czechach. Wzniesiono go w 1300 r. – średniowieczne czasy przypomina dziś cylindryczna wieża, w której swego czasu więziony był król Wacław IV, oraz głęboka fosa. Pierwotnie wczesnogotycki zamek w stylu francuskiego kasztelu przebudowano na renesansowy pałac. Po roku 1889 budowli nadano charakter neogotycki. Stała się wtedy własnością następcy tronu Austro-Węgier, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.

Dzień 2

Zwiedzanie zamków Karlsztejn i Krivoklat.K
KARLŠTEJN jest najsłynniejszym czeskim zamkiem i jednym z symboli królestwa czeskiego. Jego budowę rozpoczęto w 1348 roku z polecenia króla czeskiego i cesarza Świętego Imperium Rzymskiego Karola IV. Początkowo zamek miał być miejscem odpoczynku jego założyciela, ale w trakcie budowy, która trwała ponad siedem lat, pomysł dotyczący funkcji obiektu zmieniał się. Zamek stał się miejscem złożenia czeskich i rzymskich klejnotów koronnych oraz cennych relikwii świętych. Pod koniec XV wieku przeprowadzono zmiany w stylu późnego gotyku, przebudowano wieżę kościelną, przez co sylwetka zamku nabrała innego kształtu. W 1625 roku cesarz Ferdynand II zniósł statut Karlsztejna i przekazał zamek razem z posiadłościami królom czeskim. Po odrestaurowaniu zamek na nowo uzyskał swój wcześniejszy wygląd i w 1910 roku został udostępniony zwiedzającym.

KŘIVOKLÁT – jeden ze starszych zamków królewskich na ziemiach czeskich. Wybudowany około 1230 r., jako zamek myśliwski rodu Przemyślidów. Przebudowany pod koniec XV w. dla Władysława Jagiellończyka stał się jedną z najwspanialszych rezydencji tamtych czasów. W wieku XVI było tu więzienie, w XVII w. zamek został zniszczony przez pożar. Totalnej rekonstrukcji dokonali w XIX w. ostatni właściciele zamku, rodzina Fürstenberk, wg projekt jednego z głównych czeskich architektów tych czasów, Josefa Mockera. W zamku można zwiedzać historyczne wnętrza, zachowała się bogato zdobiona kaplica z końca XV w. Na wieży Huderka znajduje się punkt widokowy.

Dzień 3

Zwiedzanie zamków Točník i Žebrák.
TOČNÍK – królewski zamek Wacława IV z końca XIV w., przebudowany w stylu renesansu i baroku. Opustoszały w XVII w. od roku 1923 w posiadaniu Klubu Czeskich Turystów. Stopniowo rekonstruowany i udostępniany do zwiedzania. Tereny zamkowe z dobrze zachowanymi elementami architektonicznymi, pomieszczenia królewskie z zamkowym muzeum, wielka sala z zdobieniami sgrafitto, zachodnia brama wejściowa zdobiona herbami, brama wschodnia z monumentalnym mostem wiodącym przez fosę. Graniastosłupowa wieża z punktem widokowym

ŽEBRÁK – ruiny gotyckiego zamku, założonego pod koniec XIII w. przez Oldřicha Zajíca z Valdeku. Od roku 1336 zamek królewski, rozbudowany przez Karola IV i Wacława IV, opustoszały po pożarze w 1532 r. Tereny zamkowe obejmują dwie okrągłe wieże, pozostałości starego pałacu oraz pałacu Wacława IV, pozostałości umocnień. Wieża z punktem widokowym, w jej podziemiu znajdowała się cela głodowa. Unikatowe zdobienia wnętrza wieży głównej – gotyckie, otynkowane i ciosane bloki kamienne. Interesujący piec centralnego ogrzewania w starym pałacu. Pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek, przy czeskim piwie.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Elma w miejscowości Srbsko

2 noce w pokojach 2-osobowych w wraz z wyżywieniem
kuchni regionalnej (śniadanie + obiadokolacja)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!by with no comments yet.
Top