WAKACJE POD WULKANAMI

PRZEPRASZAMY BRAK WOLNYCH MIEJSC!

TERMIN: 04-11.10.2014

CENA: 2300 zł

(800 zł zaliczki, 1500 zł do 02.09.2014)

Obowiązuje kaucja za wyposażenie jachtu w wysokości 50 euro/os.

Artur Michalczewski, Starkówek 41A, 57-320 Polanica-Zdrój

Alior Bank Nr 92 2490 0005 0000 4000 7510 6649

e-mail arturm62@o2.pl       tel. +48 889 267 032

GWARANTUJEMY:

  • przelot samolotem na trasie Kraków – Sycylia i z powrotem

  • 6-cio dniowy rejs na trasie Marsali – Wyspy Liparyjskie – Cieśnina Mesyńska – Marsali jachtem typu Vagabond 53

Vagabond 53 to nieco ponad 16-metrowy jacht, który na rejsy może zabrać 8 osób w trzech kabinach (2 x 2 os. + 1 x 4 os.), każda z własną toaletą i prysznicem. Jacht jest w pełni wyposażony. Ma dwa silniki. Powierzchnia żagli 150 metrów kwadratowych daje dobrą prędkość – przy korzystnym wietrze spokojnie żegluje z prędkością nawet 15 węzłów.

Oprócz walorów czysto żeglarskich, ma także pełne wyposażenie do wygodnego i bezstresowego pływania. Oddzielne kabiny, każda ze swoją łazienką, cztery prysznice oraz wanna – mini luksusik, który nie na każdym jachcie się zmieści. Kambuz z dwiema lodówkami, kuchenką gazową z piekarnikiem, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym oraz z pełną zastawą kuchenną i bieżącą, ciepłą i zimną wodą.

W przestronnym, jasnym salonie znajduje się wygodna kanapa i sprzęt grający –  radio CD ze wzmacniaczem Sony Xplod, sprzęt nawigacyjny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy m.in. gry i książki na każdą okazję. Jacht wyposażony jest w ponton.

  • trasa rejsu:

Z Marsali startujemy na wschód. Jednym „skokiem” żeglujemy ponad 100 mil, żeby jak najszybciej zacumować na Volcano, czyli wyspie-wulkanie, jednej z archipelagu Wysp Liparyjskich. Zobaczymy czynny krater oraz będziemy mogli wykąpać się w gorących (błotnych) źródłach. Dobrym pomysłem jest też wypożyczenie skutera/roweru/quada, żeby zwiedzić piękne małe wioski położone w górach. Znajdziemy też cichą zatoczkę by pooglądać podwodny świat Liparów. Dla amatorów nurkowania z akwalungiem istnieje możliwość zorganizowania tej przyjemności w jednej z baz nurkowych na miejscu. Archipelag Liparów to siedem większych wysp i kilkanaście mniejszych. Pożeglujemy jeszcze do największej z nich – Lipari, gdzie znajduje się malownicze miasteczko.

Stromboli to czynny wulkan i najbardziej na północ wysunięta wyspa archipelagu. Planujemy pożeglować dookoła niego, by zobaczyć wypływającą z krateru lawę. Najlepiej oglądać to zjawisko nocą. Przy sprzyjających wiatrach odwiedzimy Cieśninę Mesyńską. Wracając zwiedzimy historyczne miasteczko Cefalu. Jeśli czas pozwoli wpadniemy na kawę do Palermo i na pizzę do  San Vito Lo Capo – miejscowości z jedną z największych i najpiękniejszych  plaż na Sycylii.

Rejs zakończymy w Marsali. W miasteczku odnajdziemy typową sycylijską architekturę – wąskie, brukowane uliczki, muzea (m.in Muzeum Gobelinów), wspaniałą XII-wieczną katedrę oraz słynne wino Marsala, produkowane właśnie w tym regionie.

  •  wyżywienie: posiłki przygotowywane w jachtowym kambuzie w cenie
  • opłaty portowe i paliwo do silnika w cenie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 


by with no comments yet.
Top