MAJÓWKA W SUDETACH

WINTEREVENTS przedstawia propozycję wyjazdu firmowego

Sudety to nie tylko jeden z najpiękniejszych regionów Polski, ale też jedno z najbardziej specyficznych miejsc w Europie. Znajdują się tutaj najstarsze góry tego kontynentu – Góry Sowie, oraz jedyne w całej Europie góry płytowe – Góry Stołowe. Także pod względem klimatycznym jest to miejsce specyficzne. Sudety to także miejsce kontrastów – obok siebie współistnieją: dzika przyroda, wielkie miasta, opuszczone sztolnie i kamieniołomy, głębokie doliny i wysokie góry. W zabytkowych uzdrowiskach dostępne są lecznicze wody mineralne. Na szczęście szczególnie cenne miejsca chronione są parkami narodowymi, parkami krajobrazowymi i rezerwatami. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia małego skrawka tych gór.

GWARANTUJEMY:

  • 3 noclegi w hotelu „Koniuszy” w Srebrnej Górze z wyżywieniem

Hotel i Restauracja KONIUSZY w Srebrnej Górze jest obecnie najbardziej znanym obiektem tego typu w okolicy. Powstał po przebudowie dawnej stajni, dzięki czemu towarzyszy mu niepowtarzalny klimat. Na terenie obiektu oraz w jego otoczeniu można skorzystać z bezpłatnego bezprzewodowego internetu (4MB). Dodatkową atrakcję hotelu stanowi oryginalna fińska sauna.

DZIEŃ 1

13.00               Obiad

16.00               Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej kopalni w Nowej Rudzie

Wizytę w Podziemnej Trasie Turystycznej Kopalni Węgla rozpoczynamy od budynku Muzeum, gdzie w 4 salach wystawowych zgromadzono eksponaty ze wszystkich dziedzin górnictwa podziemnego, np. modele maszyn i sprzęt zabezpieczający wraz z rozmaitymi typami ładunków strzałowych i aparatów ucieczkowych. Zapoznać tu się można również z różnymi modelami obudów górniczych. Do zwiedzania udostępniona jest także oryginalna dyspozytornia, stanowiąca niegdyś centrum kierowania kopalnią. W nadziemnym kompleksie górniczym można także zobaczyć unikalne na skalę światową, piece i wieże szybowe. Jest to jeden z nielicznych zachowanych w tak doskonałym stanie XIX-wiecznych obiektów przemysłowo-wydobywczych.

19.00               Kolacja

DZIEŃ 2

08.00               Śniadanie

09.30               Spływ pontonami po Nysie Kłodzkiej

Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, odcinka na tyle wyjątkowego iż doceniło to już kilkadziesiąt tysięcy osób. Tym samym zasługuje on na miano największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej – Przełom Bardzki – Cud Sudetów. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi że aż zapiera dech w piersi. Trasa ma niecałe 15 km, a spływ trwa od 2,5 do 3,5 godz.

13.00               Ognisko z pieczeniem kiełbasek

16.00               Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. Zwiedzanie obejmuje: Fort Donjon – dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktami widokowymi; spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego; pokaz strzelania z broni czarnoprochowej; zwiedzanie izby pamiątek.


19.00               Kolacja

DZIEŃ 3

08.00               Śniadanie

09.30               Przejażdżka i zawody drezynami

Sowiogórskie Bractwo Kolejowe od lat promuje ideę uratowania od fizycznej likwidacji oraz reaktywacji linii kolejowej nr 285 zwanej „Weistritzthalbahn”. Członkowie Stowarzyszenia opracowali wieloetapowy plan działań zmierzający do realizacji tego celu. Jednym z jego etapów jest realizacja autorskiej koncepcji członków Stowarzyszanie pod nazwą: „Sowiogórskia Kolej Drezynowa”. Jest to pomysł umożliwienia turystom skorzystania z lekkich pojazdów drezynowych będących w posiadaniu Stowarzyszenia.

13.00               Karkówka z rożna

14.00               Zwiedzanie zapory wodnej na Jeziorze Bystrzyckim

Zapora wodna zbudowana w latach 1911-1914 na Jeziorze Bystrzyckim stanowi zabytek techniki. Wymiary zapory to 44 m wysokości i 230 m długości. Powstały w ten sposób zbiornik gromadzi do 8 mln m³ wody. Jezioro ma ok. 3,3 km długości przy szerokości nie przekraczającej średnio 200 m (w najszerszym miejscu ok. 480 m).

16.00               Zwiedzanie Muzeum Sztolni Walimskich

Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś jednak udało nam się stworzyć możliwości, aby i Państwo mogli w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese”. Zapraszamy Państwa do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu militarnego na terenie Gór Sowich – kompleksu Rzeczka.

19.00               Kolacja

DZIEŃ 4

08.00               Śniadanie

09.30               Wycieczka w Broumowskie Ściany

Broumowskie Ściany to pasmo górskie w Czechach, które zaliczane jest do Gór Stołowych. Znajdują się między słynnym Skalnym Miastem a Szczelińcem, a więc podobnie jak one obfitują w niezwykle ciekawe formacje skalne, które wyrastają niczym posągi na wysokość kilkudziesięciu metrów. Chyba najbardziej imponujące krajobrazy można zobaczyć w Skalnym Teatrze, niedaleko szczytu Hvězda. To zgrupowanie ciemnych skał, wyglądających jak widzowie oklaskujących spektakl teatralny. Broumowskie Ściany to istny labirynt prowadzący wokół gęstych lasów, wśród skał przypominających najróżniejsze przedmioty i zwierzęta, pociętych głębokimi wąwozami. Idealne miejsce do odcięcia się od cywilizacji i zmagania się z przyrodą i własnymi słabościami.

16.00               Pożegnalny obiad w czeskiej restauracji

  • wszystkie wejściówki i inne atrakcje w cenie
  • dojazd we własnym zakresie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 


by with no comments yet.
Top